Menu

Propozycja dla miłośników fotografii i filmu

23 lipca 2018 - Aktualności, Warsztaty

Drodzy Miłośnicy Fotografii,

Projekt Stowarzyszenia Jeleniogórska Strefa Fotografii pt.„Pamięć i fotografia”, który zgłosiliśmy do programu „Aktywny Dolny Śląsk” wkracza w etap realizacji. Przygotowujemy dla Was bardzo ciekawą ofertę. Będą to trzy różne warsztaty artystyczno-edukacyjne, których efekty pokażemy na wystawie w Galerii Korytarz JCK (na początek). 

  1. Warsztat fotografii wielkoformatowej– 26-27 lipca, w godz. 9.00 – 16.00 w Jeleniogórskim Centrum Kultury przy ul. Bankowej 28/30. Celem warsztatu jest prezentacja i nauka klasycznej techniki fotograficznej, w której czarno-biały obraz powstaje na materiałach światłoczułych. Każdy z Was będzie mógł zapoznać się z aparatami wielkoformatowymi, ich budową i możliwościami. Warsztaty będą miały charakter praktyczny – w trakcie ich trwania wykonacie fotografie, wywołacie negatyw i skopiujecie z niego odbitkę w tradycyjnej ciemni fotograficznej. Zapoznacie się także z archiwalnymi sposobami tonowania odbitek.

Maksymalna liczba uczestników to 10 osób – zarówno dorosłych, jak i młodzieży. Warsztaty poprowadzi artysta fotografik Tomasz Mielech.

  1. Warsztat cyfrowej obróbki obrazu fotograficznego –26-27 lipca, w godz. 9.00 – 16.00 w Jeleniogórskim Centrum Kultury przy ul. Bankowej 28/30.Poprowadzi go artysta fotografik Marek Liksztet. Celem warsztatu jest zapoznanie z cyfrową technologią pozyskiwania i przetwarzania obrazu oraz nabycie praktycznych umiejętności użytkowania Photoshopa na poziomie podstawowym.

W programie:

Fotografia krajobrazowa – mini plener, ewentualnie w przypadku bardzo złej pogody – fotografia studyjna (obsługa aparatu, ustawianie świateł, zapis cyfrowy obrazu i jego transfer do komputera).

Omówienie interfejsu użytkownika i kluczowych preferencji Photoshopa (ekran, palety i narzędzia).

Zarządzanie wielkością dokumentu – zmiana proporcji i rozdzielczości, przekształcenia.

Ręczna korekcja obrazów cyfrowych: korekta kolorów, kontrastu i ostrości, a także redukcja szumu, wymiana kolorów i konwersja do skali szarości.

Kreatywny retusz fotografii z uwzględnieniem tematu i charakteru zdjęcia.

Filtry i efekty specjalne – łączenie technik w celu uzyskania pełnej swobody twórczej.

Wydruk wybranych fotografii.

Liczymy na udział 10 osób (młodzież i dorośli), które będą w posiadaniu sprzętu fotograficznego oraz laptopa (może być jeden na dwie osoby).

 

  1. Warsztat filmu dokumentalnegoodbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w Kowarach w dniach 3-5 sierpnia. Rozpoczniemy o godz. 10.00. Uczestnicy nauczą się opowiadania historii za pomocą ruchomych obrazów oraz podstaw operowania kamerą filmową. Warunkiem jest posiadanie sprzętu, najchętniej kamery cyfrowej lub aparatu fotograficznego z funkcją zapisu obrazu filmowego (mile widziane statywy, blendy i filtry fotograficzne).

Warsztat planowany jest także dla 10 osób. Poprowadzi go artysta fotografik i zawodowy operator filmowy Tomasz Michałowski.

 

Zapisy na warsztaty przyjmowane są telefonicznie: 694 167 005 lub mailowo: ninah@poczta.fm. Czekamy na Wasze zgłoszenia.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *