Menu

Tradycyjna potańcówka z kapelą Królewskie Delfiny

20 lutego 2019 - Aktualności, Koncerty, Warsztaty, Wydarzenia muzyczne
Tradycyjna potańcówka z kapelą Królewskie Delfiny

24 lutego zapraszamy na tradycyjną potańcówkę z nauką tańców. Wiek i umiejętności nie mają znaczenia, każdy jest zaproszony do wspólnej zabawy. Nie trzeba umieć tańczyć, trzeba tylko mieć dobre chęci. Kapela pokaże kroki tańców tradycyjnych, polskich i nie tylko….Zatańczymy między innymi chodzonego, który wymaga… chodzenia, tańce po kole, które tańczy się w kole….a potem sztajerka, oberka, polkę, przy których nic tylko można się świetnie bawić. W programie jako miły przerywnik, będą także przeprowadzone tradycyjne zabawy dla najmłodszych, choć i tu wiek może nie grać większej roli.

Kapela Królewskie Delfiny z Wisły to grupa muzyków z różnych zakątków Polski i świata, która spotyka się by grać dawną muzykę wsi. Swój styl grania „in crudo” czerpią bezpośrednio od wiejskich mistrzów. W skład instrumentarium wchodzą instrumenty których nie sposób znaleźć w konserwatorium muzycznym, takie jak harmonia, basy, baraban czy bastela. Te właśnie instrumenty dają unikalne brzmienie, które jest czymś zgoła egzotycznym dla współczesnego ucha, ale w całej Polsce staje się coraz bardziej doceniane i popularne.

Skład: Stefan Puchalski: skrzypce, harmonia Dariusz Szulski: baraban Julia Piwakowska: basy Organizatorzy potańcówki: MOK Kowary, Stowarzyszenie Dusza, Lokalna Grupa Wokalna i Dotyk Radości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *