Menu

Spotkanie z polarnikiem

13 lipca 2022 - Aktualności, Imprezy plenerowe, kowary.pl, Spotkania autorskie, Zajęcia pozalekcyjne
Spotkanie z polarnikiem
Zapraszamy 16 lipca o godz. 11.00 do MOK w Kowarach na spotkanie z polarnikam. Udział w spotkaniu: 10 zł
Krzysztof Nowakowski: – Jestem człowiekiem realizującym wyprawy polarne z własnym psim zaprzęgiem. Mam za sobą wiele takich wypraw i bardzo dużo doświadczenia w pracy z psami zaprzęgowymi. Jestem też autorem książek o Arktyce, wyprawach polarnych i psich zaprzęgach. Jedna z nich to podróżnicza książka pt. „23 kilometr”, druga zaś, pt. „Lapońska przygoda Mai” to publikacja dla dzieci. Moje książki znajdują się w zbiorach bardzo wielu bibliotek w całej Polsce. Zrealizowałem także około 250 spotkań autorskich dla słuchaczy w każdym wieku. Gwarantuję ciekawe zajęcia o wymiarze zarówno edukacyjnym, jak i przygodowym.
Scenariusz moich warsztatów wygląda następująco:
1. Rozstawiam sprzęt, którego używam na wyprawach, czyli sanie, liny, namiot, śpiwór oraz odzież moją i psią.
2. Omawiam, już podczas zajęć, te rzeczy, a dzieci mogą wszystkiego dotknąć i wypróbować. Sprawdzić działanie sań oraz sposób, w jaki nimi się podróżuje, wejść do ich worka transportowego, wejść do namiotu i przymierzyć odzież. Opowiadam o swoich przygodach w Arktyce, o psach, o ich wyjątkowych zdolnościach. Mówię również o ekologii, o przyrodzie, o klimacie Dalekiej Północy i wielu innych rzeczach, jak choćby o wiosce Świętego Mikołaja w Rovaniemi.
3. Cały czas towarzyszą mi psy zaprzęgowe. Psy są łagodne i pozbawione agresji w stosunku do ludzi. Omawiam także sposób podchodzenia do psów, aby wszystko odbywało się w komfortowych warunkach zarówno dla dzieci, jak i psów.
4. Na koniec mamy czas na pytania, choć one pojawiają się także i w trakcie zajęć. Zawsze staram się na wszystkie odpowiedzieć.
Dzięki tym zajęciom dzieci mają okazję poznać kawałek zupełnie innego świata, pobudzić własną wyobraźnię i dowiedzieć się wielu istotnych rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *