Menu

Projekt pn. “Wspieramy utalentowaną młodzież i dziecięce reportaże filmowe” – wizyta Rýbrcoul TV

15 września 2022 - Aktualności, kowary.pl

Z przyjemnością informujemy, że w ramach polsko-czeskiej współpracy dziecięca telewizja Rýbrcoul TV z czeskiego miasta Trutnov wraz ze swoimi młodymi kolegami i koleżankami z miasta Kowary wizytowali z kamerą nasze miasto, by sprawdzić jak się żyje po polskiej stronie granicy.

Czym jest Rýbrcoul TV?
Pod fachową opieką zespół uczniów uczy się pracy w rzeczywistym środowisku z techniką, rozwija umiejętności komunikacji i uczy się planowania i przygotowywania do konkretnego reportażu. Formą zabawy dzieci doskonalą wzajemną współpracę, umiejętność improwizacji, wystąpień publicznych i łagodzenia stresu. W rzeczywistym czasie filmują wydarzenia sportowe, kulturalne w swoim mieście i okolicy. Wszystko samodzielnie reżyserują, możliwe więc, że wychowujemy nowe gwiazdy stacji telewizyjnych.Rýbrcoul TV jest też częścią Telewizji Czeskiej, w cyklicznych reportażach programu dla dzieci “Déčko”.

Podczas drugiej wizyty w Kowarach Rýbrcoul TV odwiedziło między inntymi kopalnię Liczyrzepa w Kowarach, ale nie tylko… To co zobaczyli i nakręcili możecie poniżej zobaczyć sami.

 

 

Projekt Rýbrcoul TV jest współfinansowany z EFRR za pośrednictwem Euroregionu Glacensis. Wspieramy utalentowaną młodzież i reportaż filmowy dla dzieci.
Nr rej. CZ.11.4.120 / 0.0 / 0.0 / 16_008 / 0002903

 

Kilka słów o projekcie:

CZ: Podporujeme nadanou mládež a dětské filmové zpravodajství / PL: Wspieramy utalentowaną młodzież i dziecięce reportaże filmowe

Beneficjent: Rýbrcoul – duch hor, z. s., Trutnov

Polski partner: MOK Kowary w sposób aktywny dokumentuje życie w mieście i po polskiej stronie Karkonoszy.

Celem projektu, jak sama nazwa wskazuje, jest rozwój utalentowanych dzieci, edukacja przyszłych filmowców, prezenterów, montażystów i dźwiękowców po czeskiej i polskiej stronie granicy. Podczas rocznego projektu dzieci aktywnie włączą się w poznawanie miast Trutnov i Kowary oraz regionu Karkonoszy. Filmując relacje, będą mogły lepiej zrozumieć funkcjonowanie ważnych instytucji i organizacji, odkryć jak ważną rolę odgrywa organizacja wydarzeń kulturalnych, sportowych i innych oraz aktywnie włączyć się w ich przygotowanie. Podczas przygotowywania reportaży nauczą się nie tylko filmowania, montażu, płynności wypowiedzi, ale przede wszystkim krytycznego myślenia. Będą też rozwijać swoją inteligencję społeczną, muszą bowiem zwracać się do uczestników wydarzeń, przeprowadzać z nimi wywiady, spotykać z ważnymi osobowościami, które są dla nich przykładem pracy twórczej i źródłem inspiracji czy mądrych doświadczeń. Dzieci, które będą występować w roli reporterów w tej telewizji, mają niepowtarzalną okazję poznania ciekawych miejsc, wydarzeń i osobowości, uczą się komunikacji i pracy z urządzeniami technicznymi, stają się aktywnymi i otwartymi mieszkańcami naszych wspólnych gór Karkonoszy.
Ogólnym celem projektu jest inspiracja obywateli do prowadzenia aktywnego stylu życia, wspieranie dzieci, młodzieży oraz dorosłych we wszechstronnym poznawaniu terenów czesko-polskich, a w reportażach wspieranie myślenia ludzi o możliwościach wykorzystania potencjału naszych gór oraz zaproszenia do odwiedzenia partnera.

Więcej o projekcie znajdziecie na stronie: https://rybrcoultv.com/pl/telewizja-dla-dzieci-rtv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *